לעילוי נשמתו

"חדר סביבתי" במצפה רמון

נעם למד בישיבה התיכונית התורנית סביבתית במצפה רמון. שם הוא ספג את גישתו של רב דוד אביחיל ליהדות והסביבה והשתתף בהתלהבות בטיולים ובסדנאות השטח של הישיבה. כתוצאה מלימודיו במצפה נוצר אצל נעם קשר ואהבה מיוחדים לארץ ישראל, והוא הרבה לטייל בה ולהדריך טיולים. אחרי שחרורו מצה"ל, נעם רצה לטייל בהר הנגב ולהעמיק את היכרותו עם חבל ארץ זה. לכן עבר נעם למצפה רמון אחרי סוכות תשס"ו, ותמורת עזרה לתלמידי הישיבה התיכונית בבית המדרש בבקרים קבל אוכל ולינה בפנימיה. בצהריים נעם טייל באזור – לבד, עם חברים, ולפעמים עם תלמידים מהישיבה (אחרי חנוכה של אותה שנה, נעם עבר לאילת, שבה הדריך טיולים של "אל ארצי"). בזמן הזה שנעם חי בישיבה והשתתף בפעילות החינוכית, התחזק הקשר עם הישיבה, עם ר' אביחיל, עם הצוות, ועם התלמידים.

 

לאחר שנעם נהרג, צוות הישיבה והתלמידים החליטו להנציח את זכרו על ידי פינה מוקדשת לידיעת הארץ ולענייני יהדות וסביבה. בחודש סיון תשע"ב לקראת סוף שנת הלימודים, התלמידים, ראש הישיבה –רב יהונדב עציון—וצוות המורים חנכו את ה"חדר הסביבתי". בחדר, ספריה מרשימה המוקדשת לכל מה שקשור לידיעת הארץ, לאקולוגיה, וליהדות והסביבה. ישנם מקומות ישיבה ופינה מוקדשת לזכרו של נעם. החדר נמצא בפנימית הישיבה התיכונית, והוא תוכנן, שופץ וסויד על ידי התלמידים. הישיבה הזמינה את ההורים של נעם לטקס חנוכת החדר. חיים הוזמן לתלות את לוח הקדשת החדר לזכרו של נעם, ולאחר חנוכת החדר, הוקרנה מצגת על נעם, וחיים סיפר קצת על נעם והודה לתלמידים על פועלם ועל האירוח הנאה.

 

תלמידי הישיבה ישמחו לקבל ספרים לחדר הסביבתי. על מנת לתרום ספרים, ניתן ליצור קשר עם חיים וגילה או ישירות עם הישיבה התיכונית במצפה רמון.