לעילוי נשמתו

"מרכז משפחה" באילת

ה"מרכז למשפחה באילת עש נעם יעקב מאירסון היד" הוא אחד המפעלים שהקימו הישיבה הגבוהה באילת ועמותת "אורות במדבר" כדי להנציח את זכרם של  ארבעת תלמידי הישיבה שנפלו בעת מילוי תפקידם. המרכז הוקם לחיזוק התא המשפחתי באילת והעצמתו בנושאי זוגיות, אהבה, חינוך וקשר בין הורים וילדים מתוך הבנה שיציבות הבית משמעותית ביותר לבריאות הנפשית של כל אחד מבני המשפחה. המרכז מנסה לתת מענה מתאים לכל שלב בחיי המשפחה בין אם היא דתית, חילונית או מסורתית.

המרכז פועל בכלים מקצועיים בתחומים מגוונים:

יצירת מערך סדנאות והרצאות במגוון נושאים: הכנה לנישואין וזוגיות, חינוך ילדים ושיפור יחסי הורים וילדיהם.

הקמת קליניקה לייעוץ זוגי בה ניתן מענה מקצועי לפונים ע"י חברי הקהילה שהוכשרו לכך באופן תיאורטי ומעשי במשך שנתיים ע"י "מכון נתיבות" הירושלמי בראשות מר משה ברלינר. ריחוקה של אילת ממרכז הארץ מחייב הכשרת מטפלים מקומיים.

 

בסתיו תשע"ב, לאחר הלימודים העיוניים, החלה לפעול תכנית הדרכה (פרקטיקום) של מרכז המשפחה. המתלמדים פגשו 11 מטופלים לאורך 47 שעות טיפול. הטיפול מתבצע כך שהמטופל נפגש עם המומחה ובנוסף עם המתלמד. השיחות מוקלטות ובמקביל מועברות לצפייה בחדר הסמוך, שם המתלמדים הנוספים צופים במהלך הטיפול. המתלמד שעבד עם המנחה לוקח לביתו את הקלטת הטיפול על מנת שיוכל לשחזרו לעצמו. הוא רושם הערות המשמשות בסיס לשיחה קבוצתית.

הפרסום מפה לאוזן, הפרסום ברדיו המקומי והמחיר הנמוך יחסית של פגישת יעוץ מביאים זרם של מטופלים.

הפונה ש' סיכם את הסיפור המרגש על המשפחה שניצלה מפירוד:

"כיום אני יכול להגיד בפה מלא שאנו מאושרים ביחד, והילדים מאושרים יותר מכולם. ממצב שהילדים נגדי הפכנו שוב להיות משפחה. תודה למרכז על הקמת הקליניקה החדשה באילת. תודה לה' על משפחה נהדרת."