לטייל בדרכו

בשנת חייו האחרונה עסק נעם בהדרכה והוראת דרך. בקריירה הקצרה שלו הוא השכיל לשלב את אהבתו ללימוד תורה ואהבתו לטבע הארץ-ישראלי ולהעניק למטיילים חוויה לימודית ורוחנית בשטח. מסלולי הטיולים הינם הזמנה לצעוד בדרכו של נעם, למצוא בעולמות הטבע, הטיול והנופים עומק ומשמעות. מסלולי הטיולים נכתבו לזכרו ולכבודו.

תוצאות חיפוש

הרי ירושלים – חורשת המסרק

שמורת המסרק היא שמורת טבע קטנה במערב הרי ירושלים. את שמה העניקו לוחמי הפלמ"ח שדימו את צמרות עצי האורן על קו הרכס לשיני מסרק. בטיול שלנו אנו נצעד בחורש ארצישראלי, נקרא אגדות על סביבתנו וננסה לעמוד על המסר שניתן להפיק מכל אגדה בנפרד ומסיפורי אגדות באופן כללי.

הר ברקן – העמק הנעלם

נצעד בשביליו היפים של הגלבוע ונכיר דמויות מופת שהילכו ופעלו בו בתקופות השונות. דמויות שונות שהמשותף להן הוא גבורה ודבקות במטרה.

הירדן ההררי

סיור בירדן ההררי בעקבות חומר דומם המכיל איכויות מדהימות העומדות בתשתית החיים שלנו – המים.

נחל כזיב – ממצפה מונפורט לחניון זיתים

נחל כזיב הינו אחד ממסלולי הטבע היפים בישראל. המסלול עובר באפיקו של הנחל, בינות צמחיית נחלים ופכפוך המים. המסלול מאפשר חוויה רטובה ומהנה לכל המשפחה. בנוסף לעושרו הטבעי, טבע בו האדם את עקבותיו לאורך ההיסטוריה. במהלך הטיול ננסה לחשוף את עקבותיו השונים.

סיור בשפלת יהודה

טיול שלוקח אותנו אל מתחת הגבעות הירוקות של שפלות יהודה, אחורה בזמן' אל ימים של מאבק איתנים של עמים ותרבויות המקבל משמעויות חדשות.

יפו העתיקה

לפני הכניסה אל תוך יפו העתיקה, נעצור לרגע את מרוץ החיים סביבנו, ננסה להשקיט את המולת הרחוב, את הכבישים ואת הרעש. נעמוד מול הים ונהנה משמש חמה ומבריזה קרירה הנושבת ישר לפנינו מן הים. נקשיב לרחש הגלים, הם שראו כל מה שקרה כאן לפנינו ויוסיפו להיות עדים למה שיקרה כאן אחרינו.

חוף השרון

טיול יום בארץ, כיף וקליל, סיור המתחקה אחר מהות המפגש בין הימים והיבשות.

טיול בגליל העליון המערבי – שרך בצת

טיול בשני נחלים באזור הגליל המערבי – שרך ובצת. מפגש עם צומת נחלים, ברכות מים רדודות, מערת עטלפים וצמחיית חורש קסומה. בצד החיבור לטבע נתוודע לחשיבותו כמקור השראה בלתי נדלה לפיתוחים טכנולוגיים חדשניים מרתקים שפותחו בארץ ובחו"ל עבור השוק האזרחי והצבאי.

טיולים במדבר יהודה – נביא, נזיר ומלך

אנו נעקוב אחרי ספר המדבר ונטייל במדבר יהודה. בטיול נעסוק בשלוש דמויות אשר אזור זה נגע או השפיע עליהן בצורה מסוימת. ננסה לחשוב, כיצד ספר המדבר יכול ומשפיע על המתגוררים וההולכים בו.

יום טיול בתל אביב

נצא ליום טיול בתל אביב לכבוד ליום העצמאות, ונלמד על ההיסטוריה והציונות שברחובותיה.

המומלצים שלנו